Zayıf olmanın da zararı olabilir mi ?

zayıf olmanında zararı olabilir mi ?
zayıf olmanında zararı olabilir mi ?

Zayıf olmanın da zararı olabilir mi ?

Ne kadar yersem yeyim kilo alamıyorum. Kalorisi yüksek olan gıdaları tüketiyorum her gün tatlı yiyorum, fast food yiyorum yinede kilo alamıyorum, gibi cümleler kuran insanlardan biriyseniz siz de zayıflık sorunu ile karşı karşıya kalmışsınız demektir. Peki sağlıklı bir insan olmak için ve kilo kontrolünü sağlamak için neler yapabilirsiniz ?

Zayıf olmanın da zararı olabilir mi ? Sorusunu bir çok insan sormaktadır. Zayıf olmak da aynı obez olmak gibi bir çok sağlık sorununu beraberin de getirmektedir. İlk olarak zayıf olmak her zaman sağlıksız olmak anlamına gelmez , bu durum kişinin yaşına, zayıflığın derecesine göre değişiklik göstermektedir.

Zayıf olmak çocuklukta büyüme oranının az olmasına, emzikli kadınlarda süt veriminin az olmasına, vücudun dış etkenlere karşı savunma mekanizmasının azalmasına yani bağışıklık sisteminin düşük olmasına , konsantrasyonun düşmesine ve hatta yaşam süresinin kısalmasına da sebep olabilir.

Sizler de bu şekil de bir sorun ile karşı karşıya kalmışsanız hemen uzman desteği alarak bu sorun dan kurtulmaya çalışın. İdeal kilo da olmak sizlere her zaman daha güzel bir hayat verecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*