Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi

Bombax Resmi Satış Sitesi. Ürünlerimiz %100 Orjinal ve Faturalı Aynı Gün Kargo.

Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi

NEDEN BÖLGESEL OLARAK KİLO ALIRIZ?

NEDEN BÖLGESEL OLARAK KİLO ALIRIZ?

 

Ergenlik çağına kadar olan çocuklar şişman iseler yağ hücre sayılarında artma başlar ve bu 20’li yaşlara kilo verimediği taktirde artmaya devam eder. 20’li yaşlardan itibaren kilolu kişilerin yağ hücre sayılarında artma olmadığı halde yağ hücreleri genişler ve aşırı düzeyde yağ depolanır. Hormonal rahatsızları katmazsak işte bölgesel yağlanmayı yapan bu durumdur.

 

Kadınlarda basen ve simitler, erkeklerde ise göbek ve simitler en çok yağ depolanan bölgelerdir. Uzun süre oturarak çalışan kadınların kalçaları, basenler genişler. Nedeni ise kalça kaslarının farketmeden genişlemeye başlamasıdır.

 

 

Hem kadında hem de erkekte 35 yaşından itibaren kas ve kemik yoğunluğunda kayıplar başlar. Buna bir de hareketsizlik, yanlış beslenme eklendiği taktirde beslenme şeklinde değişiklik yapılmadığı halde ”su içtim kilo aldım” dönemine girilir ve özellikle kadınların basenlerinde, kalçalarında genişleme, bel çevresinde kalınlaşma başlar. Bu bölgesel yağlanma ne yazık ki buluğ çağındaki bilgisayar başında uzun süre oturan gençlerde de görülür. Çok uzun süre oturunca basenlerdeki, kalçadaki ve bel çevresindeki yağ hücreleri oturmadan dolayı baskı altına girer ve gittikçe genişleyerek vücutta gözü rahatsız eden fazlalıklar, genişlemeler, çıkıntılar oluşur. Kadınların menopoz devresine girmeyle birlikte kemik ve kas yoğunluğundaki düşüş daha da hızlanır. Hem görüntü olarak hem de kas ve kemik yoğunluğunu korumak için daha fazla hareket etmek gerekir.

 

Bel çevresinde yağlanma basen çevresindeki yağlanmaya göre sağlık açısından daha risklidir. Nedeni ise bel çevresindeki yağ hücrelerinin daha büyük olması ve iç organlara daha yakın olmasıdır. İleride oluşabilecek rahatsızlıklar için özellkle bel bölgesi yağlanmasının engellenmesi gerekmektedir.

 

BÖLGESEL YAĞLANMADAN NASIL KURTULURUZ?

 

Tabiatta bir kanun vardır: USE IT OR LOSE IT, yani kullanmazsan kaybedersin. Hayatlarımız bu kadar modernleşmeden, konforumuz artmadan, hayatımız kolaylaşmadığı zamanlarda  bu tarz problemler yoktu. İlk çağlarda mesela insanlar hayatta kalabilmek, yiyecek bulabilmek için gün boyu koşar, tırmanır, avlanır ve böylelikle çok hareket ettikleri için tüm kaslarını çalıştırdıkları için kilo problemleri yaşamazlardı.

 

Bölgesel yağlanmadan kurtulmak için düzenli egzersiz özellikle pilates yapmanızı tavsiye ederim.

 

 

Vücudumuzda kas ile yağ arasında amansız bir mücadele vardır. Genç yaşlarda insan daha hareketli olduğu için, metabolizması daha hızlı çalıştığı ve bundan dolayı daha kolay bir şekilde yağ yaktığı için aşırı rahatsız edecek bir yağlanma vücutta genellkle olmaz fakat özellikle 30-35 yaşından itibaren yağ yakımı azalacağı, kas yoğunluğunda gerileme başlayacağı için vücutta bölgesel yağlanmalar başlayacaktır. Beslenme düzenini değiştirmez, daha fazla spor yapmazsanız alınan bu kiloları vermek gittikçe daha zorlaşır ve ileri yaşlarda vermek çok zor olur. Vücutta ne kadar çok kas çalıştırılırsa metabolizma o kadar hızlanır ve dolayısıyla yağ yakımı o kadar artar. Pilates ile derinlerde kalmış kasları aktive edip çalıştırırız, daha fazla kas çalıştığı için yağ yakımı artar, bun bir de tempolu yürüyüş veya bisiklete binme gibi kardiyovasküler egzersiz ile desteklenirse hızlı ve sağlıklı bir şekilde incelip, sıkılaşıp, gözü rahatsız eden basen, göbek ve bel çevresindeki yağlanmalardan kurtu

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi Bombax Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi © 2018
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi