Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi

Bombax Resmi Satış Sitesi. Ürünlerimiz %100 Orjinal ve Faturalı Aynı Gün Kargo.

Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi

Kilo verirken enerjimi nasıl kullanmalıyım

İnsan vücudu ve enerji kullanımı

İnsan vücudunun hayatta kalması için enerjiye ihtiyaç duyar. Kullandığımız enerjinin yaklaşık% 20’si beyin metabolizması için. Vücudun enerji gereksinimlerinin geri kalan kısmının büyük kısmı bazal metabolik gerekliliklere, yani dinlenme halindeyken ihtiyacımız olan enerjiye, kan dolaşımı ve nefes alma gibi işlevler için alınır.

Çevremiz soğuksa, metabolizmamız vücut ısısını sabit tutmak için daha fazla ısı üretmek için artar. Sıcak bir çevremizdaysa daha az enerjiye ihtiyaç duyarız.

Ayrıca iskelet kaslarımız için duruş ve hareket için mekanik enerji istiyoruz.

Solunum ya da özellikle hücresel solunum, bir organizmanın karbon dioksit, su ve ATP enerjisi üretmek için oksijeni glükozla reaksiyona sokarak enerjiye sokduğu metabolik süreci ifade eder. Solunumdan gelen enerjinin fiziksel (mekanik) enerjiye ne kadar etkili bir şekilde dönüştüğü, yediği yiyecek türüne ve ayrıca kasların aerobik veya anaerobik olarak kullanılıp kullanılmamasına bakılmaksızın hangi fiziksel enerjinin kullanıldığına bağlıdır.

Basitçe söyleyin – Hareketsiz kalsak bile kalmamak için kaloriye ihtiyacımız var, duruşumuzu korumak ve hareket etmek için kaloriye ihtiyacımız var.

Ne kadar tartmalısın?

Kaç kalori tüketmeniz gerektiğinde, ideal vücut ağırlığı çeşitli faktörlere bağlıdır. Bunlar arasında yaş, cinsiyet, kemik yoğunluğu, kas-yağ oranı ve boy bulunur.

    • VKİ (Vücut Kitle İndeksi) – Bazıları BKİ’nin ne tartmanız gerektiğini çözmenin iyi bir yolu olduğunu söylüyor . Bununla birlikte, VKİ kas kütlesi hesaba katmaz. Aynı yüksekliğin bir kanepesi patatesiyle aynı BMI’ye sahip olan 6 fit (yaklaşık 1mt, 83cm) uzunluğunda, 200 kilo ağırlığında (yaklaşık 91 kilogram) 100 metrelik bir şampiyon aşırı kilolu değilken, kanepe patatesi aşırı kilolu .
    • Bel-kalça oranı – BMI’ye kıyasla ideal kilonuzun ne olması gerektiğini belirlemede bu ölçümün daha doğru olduğu söylenir. Bununla birlikte, bel-kalça oranı bireyin toplam vücut yağ yüzdesini (kas / yağ oranı) düzgün bir şekilde ölçmez ve aynı zamanda sınırlıdır.
  • Bel-yükseklik oranı – ideal vücut ağırlığının saptanması bu şekilde belki de bugünkü en doğru değerdir. İngiliz Beslenme Vakfı eski bilim direktörü Dr Margaret Ashwell ve Lyon, Fransa’daki Obesite Kongresi’nde 12 Mayıs 2012’deekibi tarafından sunuldu. Ayrıca çok basit bir hesaplama; İnsanlar rahatça çalışabilirler.

Ashwell’in ekibi şunu buldu:

Bel çevrenizi boyunuzun yarısından daha azına tutmak, dünyanın her insanı için yaşam beklentisini artırabilir.”

Basitçe, ideal vücut ağırlığınızı elde etmek ve / veya korumak için, “Bel çevrenizi boyunuzun yarısından daha azına tutun.”

6 ft (183 cm) uzun boylu bir yetişkin erkek iseniz, beliniz 91 cm’yi (36 inç) aşmamalıdır.

Eğer 5 fit 4 inç (163 cm) uzun boylu yetişkin bir kadınsanız, beliniz 81 cm’yi (312 inç) geçmemelidir.

Belimi nasıl ölçebilirim? – Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) göre, bant ölçüsünü alt kaburga ve iliak krest (kalçadaki pelvik kemik) arasında yarı yolda yerleştirmelisiniz.

Kalori ve farklı diyetler

Sadece kaloriyi saymak ve ağzınıza koyduğunuz şeyleri görmezden gelmeniz, sağlığınıza neden olmayabilir .

İnsülin seviyeleri, karbonhidrat tükettikten sonra, yağları yedikten (hiç yükselmeden önce) veya proteinten daha fazla artacaktır . Bazı karbonhidratlar, karbonhidrat olarak da bilinirler, diğerlerine göre çok daha hızlı şeker (glukoz) şeklinde kan dolaşımına girerler. Rafine un hızlı bir karbondur, kaba yulaf ezmesi yavaştır. Yavaş salınan karbonhidratlar, hızlı karbonhidratlardan ziyade vücut ağırlığı kontrolü ve genel sağlık için daha uygundur.

Balık / et, salata ve ardından zeytinyağı içeren 500 kalorilik bir yemek, sağlığınız için çok daha iyi ve tereyağı veya toffee ile patlamış mısırın 500 kalorili bir atıştırmalıktan daha uzun süre aç kalmasına engel olacak.

Bugün insanların vücut ağırlığını kaybetmelerine veya vücut ağırlığını korumasına yardımcı olduklarını iddia eden birkaç diyet var. Bunlardan bazıları son derece başarılı ve katılımcılar için iyi olmuştur, ancak uzun süredir bağlı olduğu bilinen bir şey değildir.

Tıp Haberleri Bugün son zamanlarda “Sekiz Sekiz Popüler Diyet” i tartışan bir makale yayınladı . Sıralamalar, ne kadar makalenin kendilerinden ne kadar çok bahsettikleri, genel olarak ne kadar popüler oldukları ve hangilerinin en olumlu geribildirim aldığına dayanıyordu.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi Bombax Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi © 2018
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi