Kilo almak da zor !

Kilo almak da zor !Kilo almak da zor !

Bir çok insan kilo vermek ve formunu korumak için çaba harcarken bir o kadar da kilo alabilmek adına çok büyük uğraşlar veren insanlar vardır. Bu yazımız da sizlere nasıl kilo alabilirsiniz bu konu hakkın da altın niteliğin de öneriler de bulunmak istiyorum.

Kilo almak istiyorsanız her şeyden önce yapmanız gereken aldığınız kaloriden daha fazlasını almak olacaktır. Bunu yemek yeme alışkanlığı olmayan bir insanın yapması o kadar da kolay değildir. Bu neden ile ilk olarak psikolojik anlam da kendinizi bu duruma hazırlamanız gerekmektedir.

Kilo almak için her zaman sağlıklı olan ve hacim olarak ufak ancak kalori miktarı olarak büyük gıdaları tercih etmeniz gerekmektedir. Mesela 1 avuç fındık hacim olarak ufak ancak kalori olarak oldukça idealdir.

Sağlıklı beslenmek, sağlıklı kilo almak için son derece önemlidir. Bu neden ile bu konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Günde 3 ana öğün dışın da mutlaka ara öğünler de yemelisiniz. İşte bu ara öğünler de kuru yemiş ve meyveleri tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*