Kalorisi yüksek besinler

Kalorisi yüksek besinler

Kilo almanızı sağlayan besinler genel de yağ oranı bakımın dan zengin ve kalorisi fazla olan gıdalardır. Ancak bu nokta da kalori bakımın dan yüksek gıdalar tüketilirken mutlaka yaş ve sağlığa zarar vermeyecek şekil de ayarlanarak bir program dahilin de tüketilmelidir. Bu yazımız da sizlere Kalorisi yüksek besinler hakkın da bilgi vermeye çalışacağız.

  • Hayvansal yağlar : Hayvansal yağların en çok bulunduğu gıdalar et ve balıktır. Kolesterol bakımın dan çok zengin olan bu gıdaların kolesterol hastaları tarafından çok tüketilmemesi gerekmektedir.
  • Bitkisel yağlar : Kalorisi yüksek ve zengin besinler olarak bilinmektedir. Bitkisel yağlar zeytin yağı, mısır özü yağı, fındık yağı, soya yağı olarak bilinir. Düzenli ve bilinçli bir şekil de tüketilmelidir.
  • Mercimek : İçeriğin de yoğun olarak protein ihtiva barındırır kilo almanıza yardımcı olarak besinler arasın da ilk sırada gelmektedir.
  • Avakado : Meyve olarak kilo aldırıcı meyveler arasın da yağ oranı bakımın dan sizleri mutlu edecektir. Günde 2-3 adet tüketebilirsiniz. Kilo almanız konusun da sizlere yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*