Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi

Bombax Resmi Satış Sitesi. Ürünlerimiz %100 Orjinal ve Faturalı Aynı Gün Kargo.

Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi

Kahvaltı ne kadar önemli

Kahvaltı atlamanın etkileri kiloya bağlıdır

Kahvaltı yemeyen insanlar yağ hücrelerini nasıl etkiliyor? Obeziteye sahip olanların yağ hücreleri nasıl? Yeni araştırma, bunu yeme – ve atlama – kahvaltısının metabolik etkilerine bakarak araştırıyor.

Kahvaltı, kilo vermenize yardımcı olur mu, yoksa bunun tersi bir etkisi var mı? İşte en Medikal Haberler Bugün , biz bu konuda çelişkili çalışmalar hakkında rapor edilmiştir.

Örneğin, ele aldığımız büyük bir nüfus çalışması, büyük bir kahvaltının gün boyunca atıştırmalıktan kaçınmamıza yardımcı olduğunu ve bu sayede kilo alımını tuttuğunu önermektedir.

Öte yandan yapılan bir başka araştırmada , kahvaltı atlamanın gün boyunca kalori alımını etkileyecek bir şey yapmadığı öne sürülüyor.

Ancak bu çalışmaların çoğu gözlemsel ve bize kilo kaybı, metabolizma ve kahvaltı yeme mekanizmaları hakkında fazla bilgi veremiyor. Bir Yeni bir çalışma ancak, – sadece yayımlandı Fizyoloji Dergisi – tam da böyle mekanizmalarını inceler.

Birleşik Krallık’taki Bath Üniversitesi’nden Javier Gonzalez’in doktora yaptığı araştırma, kahvaltı’nın yağsız ve obez bireylerin metabolizma ve yağ hücrelerini nasıl etkilediğini inceliyor.

Yalın insanlar atlama kahvaltıdan fayda sağlıyor

Gonzalez ve ekip, 49 erişkin katılımcının, öğlen öğleye kadar, her gün, 6 hafta boyunca kahvaltı veya hızlı yemek ister.

Katılımcıların vücut kütle endeksine ( BMI ) göre 29’u “yağsız” ve 20’si “obez” olarak sınıflandırıldı . Kahvaltı grubundaki katılımcılar uyandıktan 2 saat içinde 350 kilokalori tüketirken, oruç tutanlara öğle saatine kadar enerji girişi yapılmadı.

Müdahale öncesinde ve sonrasında ekip, hastaların kardiyometabolik sağlık göstergelerini, iştah tepkilerini ve vücut yağ dağılımlarını inceledi.

Buna ek olarak, anahtar proteinleri düzenleyen 44 genin aktivitesini ve yağ hücrelerinin insüline tepki olarak glukoz kullanma becerisini izlediler .

Yalın insanlarda, 6 hafta boyunca kahvaltı atlamak yağ yakmaya yardımcı olan genlerin aktivitesini arttırdı, bu nedenle metabolizma geliştiriyor. Bununla birlikte, obez yetişkinlerde bu etki görülmemiştir.

Obeziteye sahip yetişkinler genellikle pankreas tarafından üretilen glükoz düzenleyen hormondur insüline dirençlidir .

Bu yeni çalışma, obez bireylerde, yağ hücrelerinin, insüline tepki olarak yağsız bireylerin yaptığı kadar çok glikoz alamadığını ortaya koydu. Bu etki bireyin tüm vücut yağıyla orantılı görünüyordu.

Araştırmacılar, bunun vücudun yağ hücrelerinin alabileceği glikoz miktarını sınırlamaya çalıştığı obezite hastalarında adaptif bir mekanizma olduğunu düşünüyor ve böylece ek yağ depolamayı engelliyor.

Gonzalez, “Böylelikle, yağların ne ve ne zaman yediğimize nasıl tepki vereceğini daha iyi anlıyoruz” diyen Gonzalez, “bu mekanizmaları daha kesin bir şekilde hedef alabiliriz. Büyük miktarda vücuda sahip olmanın olumsuz sonuçlarını önlemenin yeni yollarını bulabiliriz yağ, ondan kurtulamamıza rağmen. ”

Ayrıca, araştırmacı, “Katılımcılar yüksek karbonhidratlı kahvaltılar yediğinden, bulgularımızı, özellikle protein içeriği yüksek olan diğer kahvaltı türlerine ekstrapolatlamak zorunda değiliz” diyerek bazı sınırlamaları ortaya koyuyor.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi Bombax Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi © 2018
Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi Bombax Kilo Aldırıcı - TÜRKİYE Resmi Satış Sitesi