En iyi kilo aldıran gıdalar

kiloEn iyi kilo aldıran gıdalar

Eğer kilo almak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken diyetinize ve yediklerinize dikkat etmek olmalıdır. Sağlıklı bir diyet ve gıdalar olmadan kilo almak mümkün değildir. Bu sebep ile diyetiniz ve beslenme alışkanlıklarınız son derece büyük öneme sahiptir. Sağlıklı bir şekil de kilo almak isteyen kişilerin mutlaka aldıkları kalori miktarını artırmaları ve daha fazla sağlıklı besinler den tüketmeleri gerekmektedir.

İşte sizlere en iyi kilo aldıran gıdalar ;

  • Kırmızı et : Kırmızı et en zengin kalori kaynakların dan bir tanesidir. Protein dışın da bir çok önemli vitamin ve mineral de içermektedir. Son derece zayıf olan kişiler de kas kütlesi kazanmaları açısın dan faydalı olmaktadır.
  • Yumurta : Yumurta en besleyici gıdalar dan bir tanesidir. İçerdiği protein den söz etmeye gerek bile yoktur. Bunun dışın da A,D,E vitaminleri içermektedir.
  • Pirinç, kuru yemiş, balık yağı , sağlıklı yağlar, keten tohumu, tam yağlı peynir, kinoa, sıkma meyve suları, patates, fıstık ezmesi, badem esmesi en iyi kilo aldıran gıdalar arasın da yer almaktadır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*