Çocuğum yemiyor ne yapmalıyım

Çocuğum yemiyor ne yapmalıyımÇocuğum yemiyor ne yapmalıyım ?

Bir çok ebeveyn çocuklarının yemek yemiyor olmasın dan şikayetçi olmaktadır. Sizlerin de bu şekil de bir şikayeti var ise bu yazımız da sizlere aktaracağımız konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte Çocuğum yemiyor ne yapmalıyım ? Sorusunun cevabı ;

Beslenme , bir çocuğun sağlıklı olması için gerekli olduğu için anne ve babalar çocuklarının her zaman yemeleri için çok ısrarcı olmaktadırlar. Bu ısrara rağmen çocuklarına yemek yediremedikleri zaman kendilerini kötü bir anne olarak değerlendirirler. Annesinin bu konu da zaaflarını fark eden çocuklar da her zaman annelerinin bu zaaflarını kullanmaya başlarlar. Annelerin bu konu da çocuklarına karşı her zaman daha dikkatli olması ve çocuklar yemek yemediğin de çok ısrarcı olmamaları gerekmektedir. Anne babaların bu konular da çocuklarına gösterdikleri duyarlılık sadece kafaların da ki iyi bir anne ve baba olma durumun dan kaynaklanmaktadır.

Çevreniz den gelen bu çocuğa yemek yedirmiyor musunuz ? İle başlayan cümlelere kesinlikle kulak asmayınız. Bu durumlara kulak asarsanız ne yazık ki çok daha fazla yemek yedirmeye çalışacak ve kendinizi daha kötü hissedeceksiniz.

Çocuklarınızın daha sağlıklı bir gelecek geçirmesi için bu tarz konular da yardım almaktan kesinlikle çekinmeyiniz. Beslenme konusu sağlığımızın her zaman önemli parçaların dan bir tanesidir. Sağlığımıza dikkat etmenin en önemli kuralların dan bir tanesi de beslenmemize dikkat etmek ve doğru beslenmektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*