Beslenme alışkanlığı nasıl kazandırılır ?

beslenme alışkanlığı nasıl kazandırılırBeslenme alışkanlığı nasıl kazandırılır ?

Yemek yeme alışkanlığı her annenin yaşadığı stresli bir durumdur. Özellikle çocukların iştahlarının olmaması bir anne için kabus gibi bir durumdur. Çocukların tabaklarının bitirmemeleri, yeterince vitamin almamaları anneleri her zaman endişe içine sokmaktadır.

Çocukların yeme arzularını 3 nokta etkilemektedir.

  • Yemeği yediği yer.
  • Yemeği yediren kişinin tutumu.
  • Yemek.

Bu üç durumu doğru bir şekil de kullanmayı başarırsanız çocuklarınız çok daha rahat bir şekil de yemek yiyecektir. Önemli olan ilk konular dan bir tanesi kesinlikle karnı tok olan çocuğa zorla yemek yedirmeye çalışmayın.

Çocukların yemek yeme alışkanlığı edilmeleri biraz zaman alan bir durumdur. Bu neden ile zorla olacak bir şey değildir. Ailenizin yemek yeme alışkanlığı da çocuklara olumlu ya da olumsuz bir şekil de yansımaktadır.

Çocuklara yemek vaktin de tv izletmek doğru değildir. Yemeğe odaklanmasını sağlayın. Çocuk yemek yediğin de onu mutlaka aferin ya da çok iyisin gibi cümleler ile onore etmeye çalışın. Çocuğunuza bu konu da mutlaka cesaret vermeyi eksik etmeyin.

Beslenme alışkanlığı kazanmak her ne kadar zor olsa da bireyler bu alışkanlıkları kısa zaman da sabırlı bir şekil de kazanabilirler. Kilo almak isteyen bireyler her zaman sabırlı ve azimli olmalıdırlar. Kolay olmadığını biliyoruz ancak bunu çok rahat bir şekil de azimle halledebilirsiniz. Kilo almak her zaman sizin eliniz de olan bir durumdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*